Zapraszamy na terapię do nowych członków zespołu COGITO

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Anna Kowalczyk 

logopeda 

Magister filologii polskiej, logopeda, certyfikowany terapeuta ręki,  doświadczona  terapeutka, pracownik placówek oświatowych i medycznych,

Pracuję jako logopeda od 2015 roku. Od tamtego czasu biorę też udział w wielu konferencjach logopedycznych oraz szkoleniach, dzięki którym nieustannie nie tylko aktualizuję, ale też poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie logopedii. W 2018 roku zostałam certyfikowanym Terapeutą Ręki. Uwielbiam pracować z dziećmi, pomagać im w nabywaniu i usprawnianiu mowy i cieszyć się z nimi ich sukcesami.

W COGITO prowadzę terapię logopedyczną w ramach WWRdz oraz z prywatnymi podopiecznymi Poradni. 

Dominika Łęczycka 

pedagog specjalny, terapeuta SI

Jestem magistrem pedagogiki, pedagogiem specjalnym, dyplomowanym terapeutą integracji sensorycznej, a także studentką psychologii.

W Cogito prowadzę terapię SI i pedagogiczną, w ramach WWRdz oraz pracuje z prywatnymi podopiecznymi Poradni, poza poradnią  jestem nauczycielem w jednej z siedleckich szkół.

Oprócz studiowania bardzo chętnie uczęszczam na różnego typu szkolenia, z których wiedzę wykorzystuję w praktyce. Dzięki nim udało mi się zdobyć, m.in. takie tytuły jak:

  • Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność: gimnastyka korekcyjna.
  • Instruktor metody budowy ćwiczeń korekcyjnych i ogólnorozwojowych dla dzieci z wykorzystaniem treningu stabilizacji i rozciągania.
  • Instruktor „zdrowy kręgosłup”.
  • Trener warsztatów dla rodziców rozwodzących się: „pomóż dziecku przetrwać rozwód”.
  • Realizator programu wychowawczo – profilaktycznego „spójrz inaczej” potwierdzony certyfikatem.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Moja praca daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Cenię sobie indywidualne podejście do dzieci i staram się z każdym z nich tworzyć ciepłe relacje – tym samym budując w nich wysokie poczucie własnej wartości i ich wyjątkowości.

Sama zaliczam siebie do grona osób introwertycznych i wysoko wrażliwych, co traktuję jako swoją mocną stronę w dostrzeganiu potrzeb i emocji u dzieci. Czas wolny najchętniej spędzam w gronie rodziny lub wykorzystuję go na aktywności ruchowe, np.: wycieczki rowerowe. Moim największym marzeniem jest własna fundacja niosąca pomoc dzieciom z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych.

Sandra Ługowska

Jestem logopedą oraz prowadzę zajęcia z terapii taktylnej. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach. Przygodę z logopedią rozpoczęłam pracując w Studenckiej Poradni Logopedycznej, gdzie nabywałam doświadczenia w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Jestem terapeutą z czteroletnim stażem pracy. Zdobyte kwalifikacje i zgromadzaną wiedzę wykorzystuje w pracy terapeutycznej. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzielę się podczas spotkań z rodzicami dzieci uczęszczających na moje zajęcia. Praca z dziećmi to nie tylko mój zawód, ale również pasja. Dużą radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych. Zajęcia prowadzę z kilkumiesięcznymi maluszkami oraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poniżej przedstawiam wybrane kursy, które ukończyłam:

  • Terapia neurotaktylna wg Masgutowej;
  • Integracja Odruchów dynamicznych i posturalnych wg Masgutowej;
  • Symultaniczno- sekwencyjna nauka czytania;
  • Ruch rozwijający wg Weroniki Sherborne.

W COGITO Jestem   członkiem Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju  i prowadzę terapię logopedyczną  i taktylną[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]